Menu

Hakkımızda

1994 yılında kurulan ERDA BİLİMSEL ARAŞTIRMA EĞİTİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. İtalya’nın en önde gelen etiketleme makinaları imalatçısı ALTECH ile 1995 yılından beri geliştirilen işbirliği neticesinde bugün sektörde teknik yeterliliği en üst düzeyde olan firmalar arasındadır. 36 ülkede 900 firmanın 2500 makina alımında ERDA’yı tercih etmesi bunun en açık göstergesidir.

1997 yılına kadar ALTECH etiketleme makinalarının ithalatını yapan ERDA, 1997 yılından itibaren ithalatın yanısıra özgün tasarımlar ile etiketleme makinalarının imalatına başlamıştır. ERDA imalatı etiketleme makinalarında ALTECH’in üstün teknoloji ürünü mikroprosesör kumandalı step motorlu etiketleme modülleri kullanılmaktadır.

Türkiye’de yapılan 2 uygulamada step motorlu etiket ilerleme sistemi ile 80.000 adet/saat kapasiteye ulaşılmıştır. ERDA tarafından temin edilen kendinden yapışkanlı etiketleme makinaları ile hergün 10.000.000 un üzerinde ürün etiketlenmektedir. Bu haklı gurura 5 ana yaklaşım sayesinde ulaşılmıştır:

Tasarım

Özgün tasarımları firmamıza ait olan etiketleme makinalarının ortaya çıkarılmasında performans, sağlamlık, ergonomi, hijyen, estetik kaygılar ön planda tutulmaktadır. CE kalite standartlarına uygunluk ana hedeftir. Etiketleme makinalarının esnek kullanımı, kolay kumandası ve tüm elemanların kolayca demonte edilebilmesi açısından tüm sistemler modüler yapıda planlanmaktadır. Kullanılacak malzeme ve sistemlere bu aşamada karar verilerek AUTOCAD ortamında tasarım tamamlanır.

Malzeme

Etiketleme makinalarının ana yapısında 304L kalite paslanmaz çelik, yüksek kalite aluminyum ve yüksek teknoloji ürünü mühendislik plastikleri kullanılmaktadır. Elektronik ve pnömatik malzemelerde Schneider, Omron, Weidmuller, Sanyo, Sisel, Sick, Finder, Festo, SMC gibi kendi konusunda uzman markalar tercih edilmektedir. Tüm etiketleme makinaları step motorludur.

Mühendislik

Parça imalatları şirket dışında yapılan etiketleme makinalarının montajı ve performans/ürün denemeleri deneyimli teknikerler tarafından tamamlanır. Kullanılan sistemler son teknolojik gelişmeleri kapsamaktadır.

Satış sonrası teknik hizmetler

ERDA tarafından pazarlanan tüm etiketleme makinalarının yedek parçaları stokta bulundurulmaktadır. Teknik servis Meslek Yüksek Okulu mezunu deneyimli elektrik, elektronik ve mekanik teknikerler tarafından verilmektedir. Sevkedilen her etiketleme makinası ile birlikte makinaya özgün elektrik şemaları, yedek parça diyagramlarını kapsayan bir kullanma el kitabı temin edilmektedir.

İşbirliği

1996 yılında etiketleme makinaları konusunda İtalya’nın en önde gelen firması ALTECH ile tek yetkili distribütörlük anlaşması yapılarak başlatılan işbirliği zaman içerisinde know-how paylaşımı ile sürdürülmüştür ve etiketleme makinalarının gelişen teknolojisinin Avrupa ile aynı anda Türkiye’de müşterilere sunulmasını sağlamıştır.

Geleceğe doğru birlikte etiketinize değer veririz

45 ülke .. 1200 müşteri .. 3500 etiketleme makinası

ERDA 1994 yılı Nisan ayında kurularak Kadıköy Bahariye Caddesi’ndeki ofiste faaliyete geçti.

1995 yılında İtalya’nın en önde gelen etiketleme makinası üreticilerinden ALTECH ile başlayan distribütörlük görüşmeleri 1996 yılının Mart ayında Türkiye distribütörlük anlaşması ile sonuçlandı.

1997 yılında ALTECH’ten komple ithal edilen etiketleme makinalarının yanısıra bazı modeller ALTECH etiketleme modülleri kullanılarak Türkiye’de üretilmeye başlandı.

5 Haziran 1998 yılında ilk makina ihracatı Suudi Arabistan’a yapıldı.

2001 yılında Üsküdar Örnek Mahallesi’ndeki yeni binamıza taşındık.

2007 yılında Ümraniye Şerifali Mahallesi’ndeki 800 metrekarelik modern binamıza taşındık.

27 Nisan 2012 tarihinde 30. ihracat ülkesi olarak Arnavutluk’a makina sevkedildi.

 15 kişilik ERDA ailesinin müşterilerimizle iletişim halinde olan ekibi aşağıdadır:

Saner San - Makina Mühendisi

Saner San - Makina Mühendisi

Şirket Müdürü

Zeynep Sergen

Zeynep Sergen

Muhasebe ve Personel

Elif Yıldırım - Makina Mühendisi

Elif Yıldırım - Makina Mühendisi

Satış ve Pazarlama

Selin Asma - Metalurji ve Malzeme Mühendisi

Selin Asma - Metalurji ve Malzeme Mühendisi

Satış ve Pazarlama

Hande İlucanlı - Elektronik Teknikeri

Hande İlucanlı - Elektronik Teknikeri

Yedek Parça

Betül Köşger - Makina Mühendisi

Betül Köşger - Makina Mühendisi

Satınalma

FATURA BİLGİLERİMİZ

Firma Ünvanı

Erda Bilimsel Araştırma Eğitim Hizmetleri Ltd. Şti.

Adres

Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Burhan Sokak No: 10

34775 Ümraniye, İstanbul

Vergi Dairesi

Sarıgazi

Vergi Numarası

342 002 8978

Mernis Numarası

0342 002 8978 00014

SİCİL BİLGİLERİMİZ

Ticaret Sicil Numarası

Kadıköy 13280

Kayıtlı Olduğu Oda

İstanbul Ticaret Odası

Kuruluş Gazete Tarih ve Sayısı

05/10/1994 – 3631 Sayfa: 33

ERDA aşağıda anılan Oda ve Kuruluşlara üyedir

Etiket Sanayicileri Derneği

Ambalaj Makinecileri Derneği

İstanbul Ticaret Odası (Oda Sicil No: 13280)

İstanbul Sanayi Odası (Oda Sicil No: 34882)

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (Üyelik Sicil No: 10337)